| Spanner Type | Open Ended Spanner |
| Imperial or Metric | Metric |
| Metric Size | 19mm |
| Overall Length | 175 mm |
| VDE/1000V Approved | Yes |
| Double Ended | No |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Finish | Chrome Plated |
| Size | 19 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.