| Spanner Type | Open Ended Spanner |
| Series | 10-N |
| Imperial or Metric | Metric |
| Metric Size | 3.2 mm, 5mm |
| Overall Length | 90 mm |
| VDE/1000V Approved | No |
| Double Ended | Yes |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Height Safe | No |
| Non Sparking | No |
| Size | 2 x 5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.