| Spanner Type | Combination Spanner |
| Imperial Size | 1 1/16in |
| Imperial or Metric | Metric |
| Metric Size | 27mm |
| Overall Length | 292.5 mm |
| Double Ended | Yes |
| Height Safe | Yes |
| Non Sparking | No |
| Size | 27 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.