| Torque Wrench Type | Breaking Torque Wrench |
| Torque Range | 20 → 100Nm |
| Drive Shape | Square |
| Drive Size | 1/2 in |
| Model | ATB 100 |
| Overall Length | 400 mm |
| Accuracy | ±4 % |
| Scale Graduations | 0.5Nm |
| Material | Plastic (Handle) |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.