| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 1 → 5Nm |
| Drive Shape | Square |
| Drive Size | 1/4 in |
| Overall Length | 224 mm |
| Accuracy | ±3 % |
| Scale Graduations | 0.25Nm |
| Material | Steel |
| Finish | Satin Chrome |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.