| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 40 → 200Nm |
| Drive Shape | Square |
| Drive Size | 1/2 in |
| Overall Length | 514.5 mm |
| Insert Size | 12.5 x 12.5mm |
| Accuracy | ±3 % |
| Scale Graduations | 10Nm |
| Material | Tubular Steel |
| Finish | Satin Chrome |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.