| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 60 → 300Nm |
| Drive Shape | Square |
| Overall Length | 587.5 mm |
| Insert Size | 16mm |
| Accuracy | ±3% |
| Scale Graduations | 1Nm |
| Material | Tubular Steel |
| Finish | Satin Chrome with Phosphated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.