| Torque Wrench Type | Breaking Torque Wrench |
| Torque Range | 12 → 60Nm |
| Drive Shape | Square |
| Drive Size | 3/8 in |
| Overall Length | 350 mm |
| Accuracy | ±3 % |
| Material | Mild Steel |
| Finish | Chrome Nickel Plated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.