| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 2.5 → 25Nm |
| Drive Shape | Square |
| Model | Click-Torque X 1 |
| Overall Length | 292 mm |
| Insert Size | 9 x 12mm |
| Accuracy | ±4 % |
| Scale Graduations | 0.1Nm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.