| Material | Plastic |
| Box Type | Tool Box |
| Length | 442mm |
| Width | 357mm |
| Height | 151mm |
| Dimensions | 442 x 357 x 151mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Tray Type | General Purpose |
| Colour | Red |
| Weight | 2.97kg |
| Range | L-BOXX® |
| Tools Included | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.