| Material | Plastic |
| Box Type | Tool Box |
| Length | 385mm |
| Width | 440mm |
| Height | 105mm |
| Dimensions | 440 x 380 x 105mm |
| Wheels | No |
| Lock Type | Toggle clip |
| Tray Type | General Purpose |
| Colour | Black |
| Tools Included | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.