| Material | Plastic |
| Box Type | Tool Case |
| Length | 609mm |
| Width | 428mm |
| Height | 263mm |
| Dimensions | 609 x 428 x 263mm |
| Wheels | 2 Wheels |
| Lock Type | Padlock |
| Tray Type | Heavy Duty |
| Colour | Black |
| Weight | 10.8kg |
| Range | Robust45 |
| Tools Included | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.