| Material | Plastic |
| Box Type | Tool Box |
| Length | 265mm |
| Width | 170mm |
| Height | 67mm |
| Dimensions | 265 x 170 x 67mm |
| Wheels | No |
| Lock Type | Interlocking |
| Tray Type | General Purpose |
| Colour | Grey |
| Weight | 0.9kg |
| Range | TANOS MINI-systainer® |
| Tools Included | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.