| Tool Storage Type | Tool Chest |
| Material | Steel |
| Number of Drawers | 7 |
| Wheeled | Yes |
| Length | 922mm |
| Width | 458mm |
| Height | 1018mm |
| Dimensions | 1018 x 922 x 458mm |
| Load Capacity | 400kg |
| Weight | 77kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.