| Belt Length | 60 in |
| Belt Orientation | Vertical |
| Belt Speed | 8000 ft/min |
| Belt Width | 1.5 in |
| Contact Wheel Diameter | 7 in |
| Phase | Single |
| Voltage | 120 V |
| Features | Fixed Speed |
| Overall Height | 26 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Overall Length | 24 in |
| UNSPSC Code | 23241400 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.