| Belt Length | 72 in |
| Belt Orientation | Horizontal |
| Belt Speed | 4600 ft/min |
| Belt Width | 2 in |
| Contact Wheel Diameter | 2 in |
| Contact Wheel Speed | 1750 |
| Phase | Single |
| Voltage | 115/230 V |
| Features | Performs Intricate Contouring or Internal Finishing on Uniquely Shaped Parts |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 17 in |
| Overall Length | 31 in |
| UNSPSC Code | 23241400 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.