| Belt Length | 36 in |
| Belt Orientation | Horizontal/Vertical |
| Belt Width | 4.0 in; 4 in |
| Phase | Single |
| Voltage | 120/240 V |
| Overall Height | 40 in |
| Overall Depth | 26.0 in |
| Overall Length | 19 in |
| UNSPSC Code | 23241400 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.