| Diameter | 2mm |
| Colour | Green |
| Minimum Pulley Diameter | 19mm |
| Length | 30m |
| Food Certified | No |
| Working Load | 0.23kg |
| Hardness | 89Type A |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +66°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.