| Length | 2525mm |
| Width | 15mm |
| Pitch | 5mm |
| Number Of Teeth | 505 |
| Material | Rubber |
| Maximum Speed | 50m/s |
| Tooth Height | 2.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.