| Length | 30000mm |
| Top Width | 13mm |
| Belt Section | A |
| Height | 8mm |
| Minimum Pulley Diameter | 72mm |
| Material | Polyurethane |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Datum Length | 30000mm |
| Maximum Operating Temperature | +66°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.