| Length | 710mm |
| Top Width | 9.7mm |
| Belt Section | XPZ |
| Inside Length | 634mm |
| Height | 8mm |
| Minimum Pulley Diameter | 56mm |
| Series | XE-Power |
| Material | Rubber |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Outer Length | 723mm |
| Datum Length | 710mm |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.