| Length | 1100mm |
| Top Width | 17mm |
| Belt Section | X17/BX |
| Inside Length | 1100mm |
| Height | 11mm |
| Series | SUPER TX |
| Material | Rubber |
| Outer Length | 1169mm |
| Datum Length | 1140mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.