| Length | 2000mm |
| Top Width | 16.3mm |
| Belt Section | SPB |
| Inside Length | 1940mm |
| Height | 13mm |
| Minimum Pulley Diameter | 140mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Outer Length | 2022mm |
| Datum Length | 2000mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.