| Length | 4000mm |
| Top Width | 22mm |
| Belt Section | SPC |
| Inside Length | 3917mm |
| Height | 18mm |
| Minimum Pulley Diameter | 224mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Outer Length | 4030mm |
| Datum Length | 4000mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.