| Actuator Type | Micro Linear Actuator |
| Maximum Stroke Length | 10mm |
| Series | L12 |
| Maximum Speed No Load | 13mm/s |
| Maximum Force Lifting | 42N |
| Duty Cycle | 20% |
| IP Rating | IP54 |
| Overall Length Closed | 62mm |
| Control | S - Limit Switch |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.