| Size | 80mm |
| Bore | 48mm |
| Coupling Types | Jaw Coupling |
| Torque Rating | 325Nm |
| Misalignment - Angular | 0.9° |
| Misalignment - Axial | +1.8 → -0.7mm |
| Misalignment - Parallel | 0.12mm |
| Length | 114mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.