| Size | 211mm |
| Coupling Types | Tyre Coupling |
| Colour | Black |
| Torque Rating | 759Nm |
| Misalignment - Angular | 4° |
| Misalignment - Axial | 2.6mm |
| Misalignment - Parallel | 2.1mm |
| Length | 44.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.