| Bore | 6mm |
| Coupling Types | Bellows Coupling |
| Outside Diameter | 12mm |
| Length | 23mm |
| Torque Rating | 0.79Nm |
| Misalignment - Angular | 14° |
| Misalignment - Parallel | +1.6 → -2.2mm |
| Misalignment - Axial | 1.72mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.