| Hose Inner Diameter | 2in |
| Thread Size | 2in |
| Hose Connector Type | Camlock Adaptor |
| Body Material | PP |
| Coupling Connector Direction | Straight |
| Thread Standard | BSP |
| Maximum Working Pressure | 7 bar |
| Thread Gender | Female |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.