| Connection | 3/4 in G Female |
| Minimum Outlet Pressure | 1bar |
| Maximum Outlet Pressure | 6bar |
| Body Material | Brass |
| Connection Gender | Female |
| Connection Size | 3/4in |
| Thread Standard or Connection Type | G |
| Outlet Pressure Range | 1 → 6bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.