| Connection | 1/2 in Screwed Iron Female |
| Minimum Outlet Pressure | 1bar |
| Maximum Outlet Pressure | 6bar |
| Body Material | Chrome Plated Brass |
| Connection Gender | Female |
| Connection Size | 1/2in |
| Thread Standard or Connection Type | Screwed Iron |
| Outlet Pressure Range | 1 → 6bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.