| Supply Voltage | 24 V dc |
| Number of Ports | 2 |
| Suitable Applications | Aqueous Solution, Compressed Air, Water |
| Type | 2/2 |
| Orifice Diameter | 0.8mm |
| Body Material | PPS |
| Maximum Working Pressure | 10 bar |
| Operating Temperature Range | Maximum of +50 °C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Flow Factor Kv | 0.01m³/h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.