| Supply Voltage | 24 V dc |
| Number of Ports | 2 |
| Operation | Direct |
| Default Valve Position | NC |
| Type | 2/2 |
| Orifice Diameter | 6.4mm |
| Series | S106 |
| Body Material | Aluminium |
| Operating Temperature Range | -10 → +60 °C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.