| Connection | Compression |
| Body Material | Brass |
| Maximum Working Pressure | 10 bar |
| Connection Size | 22mm |
| Maximum Set Temperature | +50°C |
| Minimum Set Temperature | +30°C |
| Thread Standard or Connection Type | Compression |
| Temperature Setting Range | +30 → +50 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.