| Connection | 15 mm Compression |
| Body Material | Bronze |
| Maximum Working Pressure | 6 bar |
| Connection Size | 15 mm, 22mm |
| Maximum Set Temperature | +60°C |
| Minimum Set Temperature | +35°C |
| Thread Standard or Connection Type | Compression |
| Temperature Setting Range | +35 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.