| Pump Type | Diaphragm |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 10.8L/h |
| Maximum Working Pressure | 43.5 psi |
| IP Rating | IP65 |
| Series | BL10/D |
| Body Material | Glass Fibre Reinforced PP |
| Supply Voltage | 220 V, 240 V |
| Input Power | 200W |
| Output Connection Size | 3/8in |
| Input Connection Size | 3/8in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.