| Pump Type | Diaphragm |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 12L/h |
| Maximum Head | 16m |
| Maximum Working Pressure | 16 bar |
| Series | GXLa |
| Body Material | PVDF |
| Supply Voltage | 230 V |
| Input Power | 78W |
| Wetted Materials | PVDF |
| Output Connection Size | M20 |
| Input Connection Size | M20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.