| Pump Type | Peristaltic |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 30L/h |
| Maximum Head | 5m |
| Maximum Working Pressure | 5 bar |
| Series | DFXA |
| Body Material | PVDF |
| Supply Voltage | 100-230 V ±10%, 50/60 Hz |
| Input Power | 45W |
| Wetted Materials | TPV |
| Output Connection Size | M20 |
| Input Connection Size | M20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.