| Pump Type | Diaphragm |
| Drive Type | Automatically Operated |
| Maximum Flow Rate | 200L/min |
| Maximum Working Pressure | 0.7 MPa |
| Series | PA3000 |
| Maximum Fluid Temperature | +60°C |
| Wetted Materials | ADC12 (Aluminium) |
| Output Connection Size | 1/4in |
| Input Connection Size | 3/8in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.