| Pump Type | Peristaltic |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 375ml/min |
| Maximum Head | 86mm |
| Maximum Working Pressure | 1 bar |
| Series | M60 |
| Body Material | Nylon, Polycarbonate |
| Supply Voltage | 24 V dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.