| Pump Type | Diaphragm |
| Drive Type | Air |
| Maximum Flow Rate | 18.9L/min |
| Maximum Working Pressure | 100 psi |
| Input Connection | 6 mm Hose |
| Output Connection | 9.5 mm → 15 mm Hose |
| Series | G70K |
| Maximum Fluid Temperature | +49°C |
| Body Material | PP |
| Input Thread Standard or Connection Type | Hose |
| Output Connection Size | 9.5 → 15mm |
| Input Connection Size | 6mm |
| Output Thread Standard or Connection Type | Hose |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.