| Pump Type | Diaphragm |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 7.6L/min |
| Maximum Head | 41m |
| Maximum Working Pressure | 4.1 bar |
| Input Connection | 3/4 in NPT |
| Output Connection | 3/8 in NPT |
| Series | R352 |
| Maximum Fluid Temperature | +60°C |
| Body Material | PP |
| Supply Voltage | 24 V |
| Input Power | 144W |
| Input Thread Standard or Connection Type | NPT |
| Output Connection Size | 3/8in |
| Input Connection Size | 3/4in |
| Output Thread Standard or Connection Type | NPT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.