| Stroke Length | 100mm |
| Bore | 40mm |
| Pull Force | 14.02kN |
| Manufacturer Series | 1X |
| Closed Length | 290mm |
| Extended Length | 390mm |
| Flow Rate Out | 7.5L/min |
| Flow Rate In | 5.3L/min |
| Weight | 850g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.