| Stroke | 25mm |
| Capacity | 32t |
| Closed Height | 83mm |
| Single/Double Acting | Single |
| Manufacturer Series | HLS |
| Oil Capacity | 114cm³ |
| Outside Diameter | 102mm |
| Weight | 5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.