| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 770cm³ |
| Cylinder Stroke | 25.4mm |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 16.39cm³ |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 2.46cm³ |
| Maximum Handle Effort | 40kg |
| Dimensions | 21.63 x 5.51 x 6.39in |
| Weight | 7.1kg |
| Height | 6.39in |
| Width | 5.51in |
| Length | 21.63in |
| Operation | Hand Operated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.