| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Single |
| Usable Oil Capacity | 1.0L |
| Cylinder Stroke | 250mm |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 2.4cm³ |
| Maximum Handle Effort | 50kg |
| Dimensions | 560 x 145 x 135mm |
| Weight | 5.6kg |
| Height | 135mm |
| Width | 145mm |
| Length | 560mm |
| Operation | Hand Operated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.