| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 0.5L |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 12.9cm³ |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 1cm³ |
| Maximum Handle Effort | 27kg |
| Dimensions | 315 x 100 x 135mm |
| Weight | 2kg |
| Height | 135mm |
| Width | 100mm |
| Length | 315mm |
| Operation | Hand Operated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.