| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 1L |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 12.9cm³ |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 2.3cm³ |
| Maximum Handle Effort | 40kg |
| Dimensions | 540 x 100 x 142mm |
| Weight | 4kg |
| Height | 142mm |
| Width | 100mm |
| Length | 540mm |
| Operation | Hand Operated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.