| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 2.3L |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 11.7cm³ |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 2.1cm³ |
| Maximum Handle Effort | 38kg |
| Dimensions | 560 x 145 x 135mm |
| Weight | 10.5kg |
| Height | 135mm |
| Width | 145mm |
| Length | 560mm |
| Operation | Hand Operated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.