| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 0.901L |
| Cylinder Stroke | 25.4mm |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 11.26cm³ |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 2.47cm³ |
| Maximum Handle Effort | 42.2kg |
| Weight | 4.5kg |
| Height | 157mm |
| Width | 127mm |
| Length | 533mm |
| Operation | Manual |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.